نحوه صحیح اسباب کشی

نحوه چیدمان بار هنگام اسباب کشی

نحوه چیدمان بار هنگام اسباب کشی ، همانطور که می دانید یکی از کار های سخت و دشوار هنگام اسباب کشی همین چگونگی چیدمان وسیله در ماشین حمل بار است . اگر برای شما هم این مشکلی بزرگ است ما در این مقاله از باربری تک قصد داریم شما را در این مسیر راهنمایی کنیم با ما تا پایان این مقاله همراه شوید .

نحوه چیدمان بار هنگام اسباب کشی :

در زمان اسباب کشی ، تمامی کارهای مرتبط با بسته بندی وسیله ها ی منزل خود را انجام داده اید . سپس با یک شرکت باربری در تهران ، هماهنگ می کنید . ماشین حمل بار مناسب خود را انتخاب کرده اید . و در آخر نوبت آن است که لوازم و اسباب خود را د رماشین حمل بار بچینید .
اولین راه و پیشنهاد مناسب این است که قبل از رسیدن ماشین حمل بار ، نحوه چینش وسیله ها در ماشین حمل بار یک لیست تهیه کنید که لوازم و وسیله های شبیه به هم در کنار هم قرار بگیرند . با این روش روند و مراحل اسباب کشی شما راحت و سریع صورت می پذیرد .

لوازم سنگین تر را اول از همه جابه جا کنید :

منظور از لوازم سنگین وسیله هایی است که به تعداد افراد حداکثر دو و یا بیشتر احتیاج است همانند : ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، بخاری ، گاز ، یخچال و ... برای این لوازم بهتر است در در آخر کامیون و یا خاور نزدیک به اتاق راننده قرار بگیرند . تمامی لوازم سنگین وزن باید به طریقی در ماشین قرار بگیرند که وزن آنها به طور مساوی در قسمت آخر ماشین پخش شود .
حتما حتما با استفاده از پارچه های ضخیم و یا ابر بین وسایل ها استفاده کنید این کار باعث محافظت وسیله ها می شود . خصوصا در رابطه با لوازم چوبی حتما این موضوع را رعایت کنید .

در مرحله دوم لوازم بلند و درازتر را بارگیری کنید :

بعد از لوازم و اثاثیه سنگین ، نوبت به لوازم طولانی و بلند می رسد . همانند : مبلمان ، تخته های کمد ، رویه های میز ، بخش های جدا شده تخت ها ، فرش های لوله شده ، این لوازم در دو طرف ماشین بچینید که دیواره های بلندی دارد . حتما روی تشک ها و مبلمان را به نحوی بسته بندی کنید که پاره نشوند . میز و صندلی ها را در بین لوازم دیگر موجود در ماشین حمل بار قرار دهید . فرش ها را نیز به صورت خوابیده بر کف ماشین و یا روی لوازم دیگر بگذارید .

در مرحله سوم سنگین ترین و بزرگ ترین جعبه ها را به داخل ماشین حمل بار انتقال دهید :

در این مرحله نوبت می رسد به جعبه ها ، جعبه ها را بر روی لوازم دیگر مانند مبل ها قرار دهید . همچنین می توانید از فضای خالی زیر میز ها و صندلی ها برای قرار دادن جعبه ها و کارتن ها استفاده کنید . توجه داشته باشید که جعبه هایی که در این مرحله از اسباب کشی با ماشین حمل بار میفرستید نباید لوازم شکستنی داخل آن ها باشد .

مرحله چهارم انتقال کارتن های سبک تر و قرار دادن آنها بر روی کارتن های سنگین  :

در این مرحله کارتن های سبک تر را بالاتر و بر روی کارتن های سنگین قرار دهید . اگر ماشین حمل بار شما خاور می باشد می توانید جعبه های سبک را نزدیکی سقف بچنید . هر فاصله بین جعبه و سقف ماشین باید به وسیله ابزاری نرم مانند پارچه ، لباس های کهنه و یا تشک پر بشوند .

مرحله پنجم بار زدن لوازم شکستنی :

بهتر است لوازم شکستنی در روز اسباب کشی از سر راه دور کنید ، و کلا حمل آنها را برای آخرین مرحله بگذارید . بهترین مکان برای جای گذاری لوازم شکستنی ، زیر میزها و یا زیر صندلی ها می باشد .
و در آخر تمامی گوشه های خالی ، زیر و یا روی مبل ها و میزها و صنلی ها را با لوازم باقی مانده همانند ساک ها و کیف هایی که شکستنی در داخل آن های نیست پر کنید . در آخر از وسیله هایی که امکان آسیب دیدن  شکستن ندارند برای پر کردن جاهای خالی استفاده کنید .
نحوه چیدن بار بخصوص زمانی قصد حمل اثاث به شهرستان را دارید اهمیتی ویژه پیدا می کند.

درست چیدن بار چندین مزیت بزرگ دارد:

در دفعات رفت و آمد و کم تر شدن هزینه ماشین باربری بسیار تاثیر گذار است .
چیدن درست و منظم در ماشین های : خاور ، نیسان ، کامیون ، باعث می شود دیگر لوازم آسیب نبینند .
چیدمان درست و صحیح اسباب و لوازم ، در سرعت خالی کردن بار تاثیر گذار است .    

سخن پایانی :

در مقاله فوق تمامی مراحل چیدمان بار به ترتیب توضیح داده شد . حتما قبل از اقدام به اسباب کشی پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید .

آمار سایت

Website Traffic

مهمانان