باربری و  نحوه ی صحیح باربری

تعریف باربری

تعریف باربری : باربری شامل جا به جایی بار ، با داشتن بیمه نامه ، از محلی به محل دیگر می شود که این جا به جایی می تواند به صورت (بین المللی ، شهری ، بین شهری و یا  کشوری) انجام شود.

 تفاوت باربری و اتوبار :

  قطعا اغلب افراد ، برای حمل بار های خود ، با شرکت های باربری و اتوبار سر و کار داشته اند .  باربری و اتوبار بر خلاف تصور عمومی ، یکسان نیستند . این دو ارگان شباهت هایی با هم دارند که محوریت کلی کار آن ها را تعیین می کند . این شرکت ها ، وظیفه ی حمل و نقل را در محدوده های محلی و شهری و بین المللی بر عهده دارند ، اما نقطه ی تفاوت آن ها در نوع باری است که جا به جا می کنند . شرکت های اتوبار ، تنها و تنها ، وظیفه ی حمل اسباب منزل را بر عهده دارند و می توانند در اسباب کشی منزل یاری دهنده ی شما باشند .  اما دامنه ی فعالیت حمل بار توسط شرکت های باربری ، بسیار گسترده تر است . شرکت های باربری ، نه تنها ، وظیفه ی حمل اثاثیه ی منزل را بر عهده دارند ، بلکه حمل سایر اجسام از جمله :  مبلمان ، ماشین آلات ، مواد غذایی ، پوشاک و . . . نیز در محدوده ی وظایف این شرکت ها است . 

مراحل باربری :

یک باربری درست ، در قدم اول ، به طریقه ی بسته بندی وسایل بستگی دارد . در بسته بندی لوازم ، باید تمام جوانب احتیاط را   در نظر گرفت و از کارتن های بسته بندی چند لایه و محکم استفاده کرد .  کار بسته بندی را می توانید خودتان انجام دهید و یا این وظیفه را به شرکت باربری مجرب و قابل اعتماد خود بسپارید .  شما باید یک باربری موفق را برای حمل بار خود انتخاب کنید . یک باربری خوب ، باید دارای نیرویی کار بلد و مجرب باشد و  رزومه ی شرکت را به طور کامل ،  قبل از سپردن بار خود به شرکت ً مجوز رسمی و بیمه ی باربری نیز داشته باشد . حتما بررسی کرده و همه ی جوانب را در نظر بگیرید .  البته ما در ادامه در خصوص انتخاب یک شرکت باربری مناسب ، توضیحات بیشتری ارائه خواهیم داد .  نکته ی دیگر که بسیار حائز اهمیت است و حتما باید به آن توجه کرد ، این است که آدرس دقیق و درستی از مقصد باربری در اختیار راننده ی باربری بگذارید تا دچار مشکل نشوید .  قبل از انجام باربری ، شرکت باربری ، موظف است یک متخصص نقشه بردار را تحت عنوان مشاور باربری به محل حمل بار بفرستد تا زمان حمل بار را به طور تقریبی تخمین زده و از شرایط بسته بندی اثاثیه و مشکلات احتمالی آگاه شود و آن را به شرکت گزارش دهد تا حمل بار ، به بهترین شکل ، صورت پذیرد . 

ویژگی ها و وظایف یک شرکت باربری خوب :

یک باربری مطلوب و مناسب در وهله ی اول باید دارای بارنامه ی رسمی و بیمه نامه ی معتبر باشد ؛ در ادامه لازم است اشاره کنیم که خوش برخوردی عوامل باربری ، خدمات رسانی کامل ، دقیق ، سریع و به موقع نیز جزء وظایف باربری است .  باربری ها موظف اند ، قبل از اسباب کشی ، مشاوره های لازم را به مشتری ارائه دهند و حمل بار را طبق میل مشتری پیش ببرند . چنانچه هر گونه آسیبی به لوازم وارد شود ، مسئولیت آن بر عهده ی باربری خواهد بود و باید خسارات وارده را جبران کنند . بنابر این یک شرکت باربری باید دقت کافی را در جا به جایی بار داشته باشند تا کوچک ترین آسیبی به لوازم وارد نشود  .شرکت هاي باربري باید به صورت شبانه روزی فعالیت داشته باشند و در صورت درخواست مشتری ، بسته بندی لوازم نیز از وظایف شرکت های باربری می باشد . 

وظایف راننده ی باربری :

اطلاع داشته باشد تا بتواند ،  به طور کامل از نوع بار ً باید حتما ، راننده ای که وظیفه ی حمل بار به مقصد را برعهده دارد چیدمان مناسب بار و نحوه ی بارگیری را تعیین و کنترل کند و با توجه به نوع بار ، سرعت مناسب و دقت کافی را در رانندگی داشته باشد .  راننده ی باربری ، باید از محکم بسته شدن وسایل و عدم آسیب به آنها اطمینان حاصل کرده و به طور مرتب بار را کنترل کند .  کیلومتر ، بار خود را بازبینی و کنترل کند و وی  موظف است که در طی مسیر مبدا تا مقصد باربری ، از سلامت آن مطمئن شود .  چنانچه هر گونه آسیب به بار ، وارد شود ، راننده ملزم است سریعا این مسئله را به شرکت باربری گزارش داده و در جهت رفع خطرات احتمالی آسیب به بار ، اقدام نماید و در صورت نیاز از شرکت باربری تقاضای نیروی کمکی کند . 

در پایان :

در پایان ، امیدواریم با دقت کامل در نحوه ی بسته بندی ، بار گیری و اطمینان از داشتن مدارک رسمی و بیمه نامه معتبر ، شرکت باربری خود را با توجه به نکات بیان شده به بهترین شکل انتخاب نمائید

آمار سایت

Website Traffic

مهمانان